This report lists the divers who are currently eligible to compete. | ||||
Prequalified Divers | ||||
Event | Diver | |||
11 & Under Boys 1m J.O - Prelim | Bobby Fellingham | |||
11 & Under Boys 3m J.O - Semifinal | West Pocker | |||
11 & Under Boys Platform J.O - Semifinal | West Pocker | |||
11 & Under Girls 1m J.O - Semifinal | Juliet Radich | |||
11 & Under Girls 3m J.O - Semifinal | Juliet Radich | |||
11 & Under Girls Platform J.O - Semifinal | Juliet Radich | |||
12-13 Boys 1m J.O - Prelim | Jet Geovanni | |||
12-13 Boys 1m J.O - Semifinal | Bennett Greene | |||
12-13 Boys 1m J.O - Semifinal | Joshua Hedberg | |||
12-13 Boys 3m J.O - Prelim | Jet Geovanni | |||
12-13 Boys 3m J.O - Semifinal | Bennett Greene | |||
12-13 Boys 3m J.O - Semifinal | Joshua Hedberg | |||
12-13 Boys Platform J.O - Semifinal | Jet Geovanni | |||
12-13 Boys Platform J.O - Semifinal | Bennett Greene | |||
12-13 Boys Platform J.O - Semifinal | Joshua Hedberg | |||
12-13 Girls 1m J.O - Semifinal | Esther Dansinger | |||
12-13 Girls 1m J.O - Semifinal | Anna Lemkin | |||
12-13 Girls 1m J.O - Semifinal | Avery Worobel | |||
12-13 Girls 3m J.O - Semifinal | Esther Dansinger | |||
12-13 Girls 3m J.O - Semifinal | Anna Lemkin | |||
12-13 Girls 3m J.O - Semifinal | Avery Worobel | |||
12-13 Girls Platform J.O - Prelim | Madeline Kohel | |||
12-13 Girls Platform J.O - Semifinal | Anna Lemkin | |||
12-13 Girls Platform J.O - Semifinal | Avery Worobel | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Trever Cheung | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Luca Fassi | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Luke Forester | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Max Fowler | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Denny Gulia Janovski | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Nicholas Harris | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Maxwell Miller | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Joshua Thai | |||
14-15 Boys 1m J.O - Semifinal | Carson Tyler | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Bo Bridges | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Trever Cheung | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Luca Fassi | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Max Fowler | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Denny Gulia Janovski | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Nicholas Harris | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Maxwell Miller | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Joshua Thai | |||
14-15 Boys 3m J.O - Semifinal | Carson Tyler | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Bo Bridges | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Trever Cheung | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Luca Fassi | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Max Fowler | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Denny Gulia Janovski | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Nicholas Harris | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Maxwell Miller | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Joshua Thai | |||
14-15 Boys Platform J.O - Semifinal | Carson Tyler | |||
14-15 Girls 1m J.O - Semifinal | Annie Bingle | |||
14-15 Girls 1m J.O - Semifinal | Ruth Mccranie | |||
14-15 Girls 1m J.O - Semifinal | Bailee Sturgill | |||
14-15 Girls 1m J.O - Semifinal | Lily Witte | |||
14-15 Girls 3m J.O - Semifinal | Annie Bingle | |||
14-15 Girls 3m J.O - Semifinal | Ruth Mccranie | |||
14-15 Girls 3m J.O - Semifinal | Bailee Sturgill | |||
14-15 Girls 3m J.O - Semifinal | Lily Witte | |||
14-15 Girls Platform J.O - Prelim | Katlyn Raby | |||
14-15 Girls Platform J.O - Semifinal | Ruth Mccranie | |||
14-15 Girls Platform J.O - Semifinal | Bailee Sturgill | |||
14-15 Girls Platform J.O - Semifinal | Lily Witte | |||
16-18 Boys 1m J.O - Prelim | Sky Geovanni | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Manuel Borowski | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Jake Butler | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Clayton Chaplin | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Tyler Downs | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Noah Duperre | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Jacob Fielding | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Maxwell Flory | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Quentin Henninger | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Jack Matthews | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Kevin Mendez | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Jordan Rzepka | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Maxwell Weinrich | |||
16-18 Boys 1m J.O - Semifinal | Lyle Yost | |||
16-18 Boys 3m J.O - Prelim | Jaden Cardona | |||
16-18 Boys 3m J.O - Prelim | Kelan Huffman | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Manuel Borowski | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Jake Butler | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Clayton Chaplin | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Tyler Downs | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Noah Duperre | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Jacob Fielding | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Maxwell Flory | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Quentin Henninger | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Jack Matthews | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Kevin Mendez | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Jordan Rzepka | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Maxwell Weinrich | |||
16-18 Boys 3m J.O - Semifinal | Lyle Yost | |||
16-18 Boys Platform J.O - Prelim | Sky Geovanni | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Manuel Borowski | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Jake Butler | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Clayton Chaplin | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Tyler Downs | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Noah Duperre | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Jacob Fielding | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Maxwell Flory | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Quentin Henninger | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Jack Matthews | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Kevin Mendez | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Jordan Rzepka | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Maxwell Weinrich | |||
16-18 Boys Platform J.O - Semifinal | Lyle Yost | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Chloe Bishop | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Maria Coburn | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Jessie Creed | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Rachel Dickerson | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Remi Edvalson | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Anne Fowler | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Tarrin Gilliland | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Maia Goldstein | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Emily Grund | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Hailey Hernandez | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Johanna Holloway | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Markie Hopkins | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Daria Lenz | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Sophia McAfee | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Bridget O'Neil | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Carolina Sculti | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Jenna Sonnenberg | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Samantha Vear | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Aliyah Watson | |||
16-18 Girls 1m J.O - Semifinal | Daryn Wright | |||
16-18 Girls 3m J.O - Prelim | Maia Goldstein | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Chloe Bishop | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Maria Coburn | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Jessie Creed | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Rachel Dickerson | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Remi Edvalson | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Anne Fowler | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Tarrin Gilliland | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Emily Grund | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Hailey Hernandez | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Johanna Holloway | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Markie Hopkins | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Daria Lenz | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Sophia McAfee | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Bridget O'Neil | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Carolina Sculti | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Jenna Sonnenberg | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Samantha Vear | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Aliyah Watson | |||
16-18 Girls 3m J.O - Semifinal | Daryn Wright | |||
16-18 Girls Platform J.O - Prelim | Courtney Russo | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Chloe Bishop | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Maria Coburn | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Jessie Creed | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Rachel Dickerson | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Remi Edvalson | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Anne Fowler | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Tarrin Gilliland | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Emily Grund | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Hailey Hernandez | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Johanna Holloway | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Markie Hopkins | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Daria Lenz | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Sophia McAfee | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Bridget O'Neil | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Carolina Sculti | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Jenna Sonnenberg | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Samantha Vear | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Aliyah Watson | |||
16-18 Girls Platform J.O - Semifinal | Daryn Wright | |||
Select Event: | ||||
11 & Under Girls 1m J.O | ||||
11 & Under Girls 3m J.O | ||||
11 & Under Girls Platform J.O | ||||
12-13 Girls 1m J.O | ||||
12-13 Girls 3m J.O | ||||
12-13 Girls Platform J.O | ||||
14-15 Girls 1m J.O | ||||
14-15 Girls 3m J.O | ||||
14-15 Girls Platform J.O | ||||
16-18 Girls 1m J.O | ||||
16-18 Girls 3m J.O | ||||
16-18 Girls Platform J.O | ||||
14-18 Synchro. Girls 3m | ||||
14-18 Synchro. Girls Platform | ||||
11 & Under Boys 1m J.O | ||||
11 & Under Boys 3m J.O | ||||
11 & Under Boys Platform J.O | ||||
12-13 Boys 1m J.O | ||||
12-13 Boys 3m J.O | ||||
12-13 Boys Platform J.O | ||||
14-15 Boys 1m J.O | ||||
14-15 Boys 3m J.O | ||||
14-15 Boys Platform J.O | ||||
16-18 Boys 1m J.O | ||||
16-18 Boys 3m J.O | ||||
16-18 Boys Platform J.O | ||||
14-18 Synchro. Boys 3m | ||||
14-18 Synchro. Boys Platform | ||||
12-13 Boys 3m J.O (Prelim) | ||||
1 | Kyle Ly | PDGA | Zone F | 314.90 |
2 | Dominic Roberto | AFD | Zone C | 314.40 |
3 | Jack Brunstetter | MVN | Zone F | 301.05 |
4 | Chase Sorosky | AZMA | Zone F | 300.70 |
5 | Jackson Lipscomb | STAN | Zone E | 295.50 |
6 | William Sullivan | OHIO | Zone C | 294.60 |
7 | Corwin Lindeman | ALPH | Zone E | 290.35 |
8 | Ray Preas | GCD | Zone B | 286.30 |
9 | Jet Geovanni | MOSS | Zone B | 281.80 |
10 | Grant Hester | GCD | Zone B | 278.20 |
11 | Benjamin Redfearn | EVDC | Zone F | 277.80 |
12 | Nicholas Wanzer | DDC | Zone C | 277.30 |
13 | Colin Agor | MD | Zone B | 275.70 |
14 | Finnerty Moynahan | WWD | Zone A | 274.45 |
15 | Owen Wall | GCD | Zone B | 273.80 |
16 | Allen Levitis | PCD | Zone B | 273.50 |
17 | Nathan Stone | GCD | Zone B | 273.45 |
18 | Jack Berna | IISD | Zone D | 270.15 |
19 | William Cooley | DUKE | Zone A | 266.35 |
20 | Danyal Ghadiali | PCD | Zone B | 266.05 |
21 | Jacob Schade | RIP | Zone C | 264.85 |
22 | Solomon Berkenwald | SCDC | Zone E | 260.30 |
23 | Tynan O'donoghue | MDC | Zone A | 256.85 |
24 | Gabriel Mercier | CWD | Zone C | 256.05 |
25 | Dylan Imirowicz | MDC | Zone A | 255.95 |
26 | Nicholas Shivik | MDA | Zone A | 254.10 |
27 | William Blind | WEST | Zone C | 253.85 |
28 | Alex Wodehouse | WCD | Zone A | 251.10 |
29 | Madden Vieta | OHIO | Zone C | 248.40 |
30 | Jacob Pollina | U | Zone A | 244.80 |
31 | Gavin Buttram | SUND | Zone F | 241.80 |
32 | Gryffin Porter | SPA | Zone D | 240.00 |
33 | Asa Hsu | MDC | Zone D | 239.80 |
34 | Charles Reuter | ROSE | Zone F | 237.20 |
35 | Michael Solomon | SHER | Zone E | 235.90 |
36 | Max Trovillion | RIVE | Zone F | 233.20 |
37 | Zakary Kennedy | THDC | Zone E | 232.50 |
38 | Quinn Dyson | NDC | Zone E | 229.45 |
39 | Chance Hall | U | Zone E | 225.80 |
40 | Noah Turner | SDT | Zone D | 222.60 |
41 | Aaron Storlie | MIDW | Zone D | 217.70 |
42 | Seth Berens | NDC | Zone D | 208.70 |
43 | Bela Buettner | CLAY | Zone D | 195.20 |
12-13 Boys 3m J.O (Semi) | ||||
1 | Jacob Welsh | STAN | Zone E | 363.85 |
2 | Ryan Augustine | PDGA | Zone F | 362.55 |
3 | Joshua Hedberg | IISD | Zone C | 357.80 |
4 | Bennett Greene | TENN | Zone B | 353.55 |
5 | Joshua Sollenberger | IISD | Zone C | 350.75 |
6 | Aiden Sadler | GDC | Zone B | 347.50 |
7 | Zachary Welsh | STAN | Zone E | 339.40 |
8 | Casey Mccracken | REBE | Zone E | 338.80 |
9 | Mitchell Brown | LDA | Zone C | 324.60 |
10 | Nolan Rooker | MVN | Zone F | 324.00 |
11 | Quinton Klingensmith | COM | Zone F | 323.45 |
12 | Ivor Brown | DDC | Zone C | 322.25 |
13 | Paul Hong | GCD | Zone B | 313.20 |
14 | Matthew Yuan | GAD | Zone D | 302.00 |
15 | Luke Sitz | DALL | Zone B | 298.00 |
16 | Luke Hernandez | DUKE | Zone A | 297.65 |
17 | Noam Kulbak | CHI | Zone D | 294.00 |
18 | Nicholas Graham | LOB | Zone A | 289.90 |
19 | Nathaniel Grannis | DDC | Zone A | 277.15 |
20 | Matthew Wong | NYDC | Zone D | 272.75 |