Please wait while this page loads.




Dive Sheets: 790,292  Dive Scores: 5,321,558  Judge Scores: 24,322,346 and counting!!!
English | Español

2024 USA Diving Junior National Championships Qualifiers


This report lists the divers who are currently eligible to compete.

All qualifiers in A and B events are eligible for the synchro events.

Prequalified Divers
EventDiver

Group A Boys 1m (16-18) - PrelimJames Boardman
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalMisha Andriyuk
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalIvor Brown
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalLuke Forester
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalNathaniel Grannis
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalBennett Greene
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalGunnar Grubbs
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalJoshua Hedberg
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalLuke Hernandez
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalJacob Jones
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalKyle Ly
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalMcCoy Lyman
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalSam Oelerich
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalNolan Rooker
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalAiden Sadler
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalLuke Sitz
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalJoshua Sollenberger
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalKaden Springfield
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalJacob Welsh
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalZachary Welsh
Group A Boys 1m (16-18) - SemifinalTyler Wills
Group A Boys 3m (16-18) - PrelimJames Boardman
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalMisha Andriyuk
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalIvor Brown
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalLuke Forester
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalNathaniel Grannis
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalBennett Greene
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalGunnar Grubbs
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalJoshua Hedberg
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalLuke Hernandez
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalJacob Jones
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalKyle Ly
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalMcCoy Lyman
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalSam Oelerich
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalNolan Rooker
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalAiden Sadler
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalLuke Sitz
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalJoshua Sollenberger
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalKaden Springfield
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalJacob Welsh
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalZachary Welsh
Group A Boys 3m (16-18) - SemifinalTyler Wills
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalMisha Andriyuk
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalIvor Brown
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalLuke Forester
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalNathaniel Grannis
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalBennett Greene
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalGunnar Grubbs
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalJoshua Hedberg
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalLuke Hernandez
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalJacob Jones
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalKyle Ly
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalMcCoy Lyman
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalSam Oelerich
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalNolan Rooker
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalAiden Sadler
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalLuke Sitz
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalJoshua Sollenberger
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalKaden Springfield
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalJacob Welsh
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalZachary Welsh
Group A Boys Platform (16-18) - SemifinalTyler Wills
Group A Girls 1m (16-18) - PrelimStephanie Avram
Group A Girls 1m (16-18) - PrelimMadeline Kohel
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalIsabel Baley
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalKaylee Bishop
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalIsabella Chen
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalTaylor Fox
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalAvery Giese
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalKaterina Hoffman
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalAnna Lemkin
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalJaiden Lynch
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalElla Roselli
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalNatalie Stubbs
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalBailee Sturgill
Group A Girls 1m (16-18) - SemifinalAvery Worobel
Group A Girls 3m (16-18) - PrelimMadeline Kohel
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalIsabel Baley
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalKaylee Bishop
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalIsabella Chen
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalTaylor Fox
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalAvery Giese
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalKaterina Hoffman
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalAnna Lemkin
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalJaiden Lynch
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalElla Roselli
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalNatalie Stubbs
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalBailee Sturgill
Group A Girls 3m (16-18) - SemifinalAvery Worobel
Group A Girls Platform (16-18) - PrelimElizabeth Hobby
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalIsabel Baley
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalKaylee Bishop
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalIsabella Chen
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalTaylor Fox
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalAvery Giese
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalKaterina Hoffman
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalAnna Lemkin
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalJaiden Lynch
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalElla Roselli
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalNatalie Stubbs
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalBailee Sturgill
Group A Girls Platform (16-18) - SemifinalAvery Worobel
Group B Boys 1m (14-15) - PrelimNikitas Kassaris
Group B Boys 1m (14-15) - SemifinalLeyton Dean
Group B Boys 1m (14-15) - SemifinalCristiano Garcia
Group B Boys 1m (14-15) - SemifinalJackson Monus
Group B Boys 1m (14-15) - SemifinalMikolas Schwickert
Group B Boys 3m (14-15) - PrelimNikitas Kassaris
Group B Boys 3m (14-15) - SemifinalLeyton Dean
Group B Boys 3m (14-15) - SemifinalCristiano Garcia
Group B Boys 3m (14-15) - SemifinalJackson Monus
Group B Boys 3m (14-15) - SemifinalMikolas Schwickert
Group B Boys Platform (14-15) - SemifinalLeyton Dean
Group B Boys Platform (14-15) - SemifinalCristiano Garcia
Group B Boys Platform (14-15) - SemifinalJackson Monus
Group B Boys Platform (14-15) - SemifinalMikolas Schwickert
Group B Girls 1m (14-15) - PrelimAustin Taylor
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalCallie Fox
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalAudrey Herz
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalSophia Hoffman
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalKayla Jensen
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalAva Jolley
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalSophia Narbut
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalEvelyn Wang
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalMemphis Watts
Group B Girls 1m (14-15) - SemifinalMallory Worobel
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalCallie Fox
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalAudrey Herz
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalSophia Hoffman
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalKayla Jensen
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalAva Jolley
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalSophia Narbut
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalEvelyn Wang
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalMemphis Watts
Group B Girls 3m (14-15) - SemifinalMallory Worobel
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalCallie Fox
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalAudrey Herz
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalSophia Hoffman
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalKayla Jensen
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalAva Jolley
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalSophia Narbut
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalEvelyn Wang
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalMemphis Watts
Group B Girls Platform (14-15) - SemifinalMallory Worobel
Group C Boys 1m (12-13) - PrelimBeck Gregory
Group C Boys 1m (12-13) - SemifinalNoah Lieberman
Group C Boys 1m (12-13) - SemifinalAmir Owens
Group C Boys 1m (12-13) - SemifinalNathan Piotrowski
Group C Boys 3m (12-13) - PrelimBeck Gregory
Group C Boys 3m (12-13) - PrelimMario Ubalde
Group C Boys 3m (12-13) - SemifinalNoah Lieberman
Group C Boys 3m (12-13) - SemifinalAmir Owens
Group C Boys 3m (12-13) - SemifinalNathan Piotrowski
Group C Boys Platform (12-13) - PrelimBeck Gregory
Group C Boys Platform (12-13) - SemifinalNoah Lieberman
Group C Boys Platform (12-13) - SemifinalAmir Owens
Group C Boys Platform (12-13) - SemifinalNathan Piotrowski
Group C Girls 1m (12-13) - SemifinalHannah Mclaughlin
Group C Girls 1m (12-13) - SemifinalKatherine Mo
Group C Girls 1m (12-13) - SemifinalElliReese Niday
Group C Girls 3m (12-13) - SemifinalHannah Mclaughlin
Group C Girls 3m (12-13) - SemifinalKatherine Mo
Group C Girls 3m (12-13) - SemifinalElliReese Niday
Group C Girls Platform (12-13) - SemifinalHannah Mclaughlin
Group C Girls Platform (12-13) - SemifinalKatherine Mo
Group C Girls Platform (12-13) - SemifinalElliReese Niday
Group D Boys 1m (11 & Under) - PrelimLevi Berlyn
Group D Boys 3m (11 & Under) - PrelimLevi Berlyn
Group D Boys Platform (11 & Under) - PrelimLevi Berlyn
Group D Girls 1m (11 & Under) - PrelimAvery Vasilopoulos
Group D Girls 3m (11 & Under) - PrelimKaterina Akimov




Select Event:
Group D Girls 1m (11 & Under)
Group D Girls 3m (11 & Under)
Group D Girls Platform (11 & Under)
Group C Girls 1m (12-13)
Group C Girls 3m (12-13)
Group C Girls Platform (12-13)
Group B Girls 1m (14-15)
Group B Girls 3m (14-15)
Group B Girls Platform (14-15)
Group A Girls 1m (16-18)
Group A Girls 3m (16-18)
Group A Girls Platform (16-18)
Group A/B Synchro.Girls 3m
Group A/B Synchronized Girls Platform
Group D Boys 1m (11 & Under)
Group D Boys 3m (11 & Under)
Group D Boys Platform (11 & Under)
Group C Boys 1m (12-13)
Group C Boys 3m (12-13)
Group C Boys Platform (12-13)
Group B Boys 1m (14-15)
Group B Boys 3m (14-15)
Group B Boys Platform (14-15)
Group A Boys 1m (16-18)
Group A Boys 3m (16-18)
Group A Boys Platform (16-18)
Group A/B Synchro.Boys 3m
Group A/B Synchro. Boys Platform



Copyright © 2004 - 2024 Meet Control LLC